دعای فرج جزیره بیمه
جزیره بیمه
تبریک! شما بهترین جزیره دنیا را برای گردشگری انتخاب کرده اید

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

صفحات وبلاگ

اینستگرام جذاب بیمه ای
.
پیشگوی جزیره بیمه
-
ضربات کابل ناپدری جان «امیرعلی» 5 ساله را گرفت
اطلاعاتی که نمایندگان بیمه هرگز فاش نمی کنند
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
پذیرش نویسنده در جزیره بیمه ( پر بازدیدترین وبلاگ بیمه در ایران)
.
عضویت رایگان در خبرنامه
تعرفه تبلیغات در قسمت برترین تبلیغات
دوپینگ فروش در بیمه
بیمه ی زندگی خوب؟
استخدام در استان قم
درباره ی مهدی شاهرودی

نظرسنجی

شما برای خواندن این مطلب حداکثر چه مقدار تمایل داشتید بپردازید؟
2000 تومان
3000 تومان
4000 تومان
5000 تومان
بیش از 6000 تومانجستجو

دوستان من

لوگوی ما
محل تبلیغ شما
تلاش پزشکان پس از 24 ساعت برای زنده نگه‌ داشتن «امیرعلی» پنج ساله که زیر ضربات کابل ناپدری راهی بیمارستان شده بود، بی‌نتیجه ماند و این طفل در حالی برای همیشه چشمانش را بست که در هنگام مرگ، پدر و مادرش بر بالینش حضور نداشتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر اظهارات شیرین صدر نوری - مددکار و عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان - «امیرعلی» پنج ساله توسط ناپدری‌اش در یک کودک‌آزاری منجر به قتل کشته شد.
سلامت نیوز:

من خانواده ام را دوست دارم@};-

قرار نیســــــــــــــــت همه این مطلب رو بخونند

این مطلب فقط برای کسانیه که آینده ی خودشون و خانوادشون براشون مهمه

اگر برات آینده مهم نیست خیلی راحت از گوشه ی بالای صفحه از این مطلب خارج شو

 

خلاصه داستان واقعی زیر:

امیرعلی فرزند یه خانواده سه نفره بود (خودش - مادرش و پدرش) که بر اثر یه حادثه پدرش جان خودش رو از دست میده و فوت می کنه .

به خاطر هزینه های سنگین زندگی مادر امیرعلی مجبور میشه بر خلاف میل باطنیش و صرفا برای مخارج زندگی ، ازدواج مجدد کنه.

همسر جدید خود صاحب فرزندانی بوده و نسبت به امیرعلی حس خوبی نداشته و همیشه او را  با کتک زدن مداوم آزار و اذیت می کرده تا اینکه بالاخره در یک روز امیر علی 5 ساله زیر ضربات کابل ناپدری فوت می کنه.

می تونی فقط برای چند دقیقه خودت رو جای پدر واقعی امیرعلی بزاری؟

اگه جای اون بودی چه کار می کردی؟

فکر می کنی اگه بابای امیرعلی می دونست که می تونه فقط با روزی 2000 تومن میشه از همچین روزی جلو گیری کنه  تا امروز زنش به خاطر نداشتن هزینه زندگی مجبور به ازدواج نشه و امیرعلی هم زیر ضربات کابل ناپدری نمیره (این 2000 تومن رو براش کنار نمی گذاشت) بازم براشون کاری نمی کرد؟

حالا شما می دونید اگر دوست داری بدونی چطوری میشه از همچین آینده ی بدی جلوگیری کرد  به انتهای این صفحه برو و بر روی منم مثل تو خانواده ام را دوست دارم کلیک کن.

(داستان کامل)به نقل از سلامت نیوز:تلاش پزشکان پس از 24 ساعت برای زنده نگه‌ داشتن «امیرعلی» پنج ساله که زیر ضربات کابل ناپدری راهی بیمارستان شده بود، بی‌نتیجه ماند و این طفل در حالی برای همیشه چشمانش را بست که در هنگام مرگ، پدر و مادرش بر بالینش حضور نداشتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر اظهارات شیرین صدر نوری - مددکار و عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان - «امیرعلی» پنج ساله توسط ناپدری‌اش در یک کودک‌آزاری منجر به قتل کشته شد.

وی افزود: روز چهارشنبه 24 آبان ماه «امیرعلی» توسط مادرش و در حالی که آثار ضرب و جرح شدید بر روی بدنش مشخص بود، از درمانگاه 12 بهمن به بیمارستان فیاض‌بخش کرج منتقل شد و در حالی که مادرش بیمارستان را ترک کرد، پس از گذشت 24 ساعت، امیرعلی بدون حضور پدر و مادر بر بالینش، صبح پنجشنبه 25 آبان، فوت کرد.

این عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان در ادامه عنوان کرد: طبق گزارش مسوولان بیمارستان، آثار ضرب و جرح با کابل بر روی کمر، سینه و دست‌های این کودک پنج ساله کاملا مشخص بود و علت مرگ وی نیز ضربه مغزی تشخیص داده شد.

صدر نوری ادامه داد: در حال حاضر ناپدری که مسبب این فاجعه بوده، متواری و مادرش هم زندانی شده و از پدر اصلی و پدر بزرگ وی نیز هیچ اطلاعی در دست نیست.

به گفته وی، از فوت امیرعلی در صبح پنجشنبه تا بعدازظهر آن روز، مادر و اعضای خانواده هیچ سراغی از امیرعلی نگرفته و پیکر وی برای کالبد شکافی به پزشکی قانونی منتقل شد.

براساس اعلام رضایی‌فر مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی، بر اساس آمار و تماس‌های برقرار شده با خط 123 اورژانس اجتماعی 49.8 درصد از تماس‌ها در خصوص آزار جسمی کودکان، 31.3 درصد غفلت و 12.5 درصد مباحث روانی و 2.7 درصد نیز آزار جنسی بوده است.

شیرین صدر نوری - مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان - در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا اعلام کرد: پیگیری‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مرگ «امیرعلی» به نتیجه نرسیده، چرا که پرونده در بیمارستان بایگانی شده و اداره آگاهی هم اطلاعات بیشتری به انجمن حمایت از حقوق کودکان نمی‌دهد و اعلام می‌کند که پرونده در دست بررسی است.

وی در ادامه با اظهار تاسف از این اتفاق گفت: زمانی که مسوولان بیمارستان از مادر «امیرعلی» پرسیدند که چرا اجازه دادی ناپدری تا این حد کودکت را آزار دهد، عنوان کرده که زورش به همسرش نمی‌رسیده و چاره‌ای هم نداشته.

صدر نوری از اعلام آمادگی انجمن حمایت از حقوق کودکان برای پیگیری قانونی این اتفاق و برعهده‌گیری وکالت پدر این کودک درصورت تمایل خبر داد.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان در ادامه بر ضرورت اطلاع رسانی در زمینه کودک آزاری‌ها از سوی مسئولان بیمارستان‌ها در راستای ایجاد حساسیت در جامعه تاکید کرد و گفت: بسیاری از کارکنان و مسئولان بیمارستان‌ها در این زمینه سکوت می‌کنند.

عدم اعلام کودک آزاری از سوی مسوولان بیمارستان در حالیست که طبق ماده 6 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی‌سرپرست مصوب 1381 کلیه افراد و موسسات و مراکزی که به نحوی مسئولیت نگاهداری و سرپرستی کودکان را بر عهده دارند، مکلفند به محض مشاهده موارد کودک آزاری مراتب را جهت پیگرد قانونی و اتخاذ تصمیم مقتضی به مقامات صالح قضائی اعلام کنند و تخلف از این تکلیف موجب حسب تا شش ماه یا جزای نقدی تا پنج میلیون ریال خواهد بود. قانونی که به دلیل فقدان اهرم‌های نظارتی چندان در اجرا موفق نبود و در حال حاضر لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در انتظار تصویب در مجلس به سر می‌برد؛ لایحه‌ای که در سال 86 تدوین شده و از آن زمان تاکنون در انتظار تصویب است.

شاید اگر اختیارات قانونی امکان گرفتن «امیرعلی» از خانواده بدسرپرست را فراهم می‌کرد، این اتفاق رخ نمی‌داد. ایجاد بانک اطلاعاتی درمورد سابقه والدین، قطعیت مجازات مرتکبان کودک آزاری، تعیین مرجع اختصاصی برای رسیدگی به جرایم علیه اطفال، افزایش اختیارات اورژانس اجتماعی، تشکیل بانک اطلاعات متهمان کودک آزاری، تعیین حد تادیب کودک در قانون، امکان مداخله زودرس سازمان‌های رسمی و غیردولتی، تعیین یک معاونت خاص دادستانی پیشگام پیگیری موارد کودک آزاری و گرفتن کودک از خانواده‌های بدسرپرست از جمله مواردیست که اگر امگان احقاق آنها به وجود آید، شاید بتوان جان امیرعلی‌های دیگر را نجات داد

 

منبع:khabarfarsi.com

 

دختر 9 ساله توسط ناپدری دوقلو باردار شد!!

به گفته پلیس این دختر از سن شش سالگی از سوی ناپدری 32 ساله اش مورد...

 

لــــطفا چشمــــــانتان را روبه همــــــه چیز نبندید

اتفـــــاق ســــهم همــــه ی مــــاست

شاید برای من و تو هم دوباره اتفاق بیوفته

 

اگه دوست نداری به خاطر یه بی تدبیری کوچیک زندگی و آینده خودت یا خانوادت مثل امیرعلی ها بشه

کافیه اینجا کلیک کنی

منم مثل تو خانواده ام رو دوست دارم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به کمک شما نیازمندیم

لطفا برای حمایت از جزیره بیمه (برای معرفی به دوستان  دیگر) از قسمت برترین تبلیغات بیمه(در قسمت پایین وبلاگ سمت چپ) مانند شکل زیر عمل نمایید.

 

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهاردهم بهمن 1392 توسط مهدی شاهرودی
ابزار تلگرام

آپلود عکسابزار تلگرام برای وبلاگ