دعای فرج جزیره بیمه
جزیره بیمه
تبریک! شما بهترین جزیره دنیا را برای گردشگری انتخاب کرده اید

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

صفحات وبلاگ

.
پیشگوی جزیره بیمه
-
ضربات کابل ناپدری جان «امیرعلی» 5 ساله را گرفت
اطلاعاتی که نمایندگان بیمه هرگز فاش نمی کنند
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
پذیرش نویسنده در جزیره بیمه ( پر بازدیدترین وبلاگ بیمه در ایران)
.
عضویت رایگان در خبرنامه
تعرفه تبلیغات در قسمت برترین تبلیغات
دوپینگ فروش در بیمه
بیمه ی زندگی خوب؟
استخدام در استان قم
درباره ی مهدی شاهرودی
تبادل لینک بیمه

نظرسنجی

شما برای خواندن این مطلب حداکثر چه مقدار تمایل داشتید بپردازید؟
2000 تومان
3000 تومان
4000 تومان
5000 تومان
بیش از 6000 تومانجستجو

دوستان من

لوگوی ما
بیدبرگ

اگر تبلیغات را فرایند نفوذ در مردم از طریق ارسال پیام با هدف تغییر رفتار آن‌ها بدانیم، می‌توانیم روانشناسی اجتماعی را دروازه نفوذ بر مردم بنامیم روانشناسی اجتماعی همان کار بازاریابی آهن روبایی را برای ما خواهد کرد. ولی بیایید قبل از تعریف کامل و جامع از روانشناسی اجتماعی  سه مطالعه موردی را که امکان دارد شما هم درگیر آن‌ها شده باشید، با هم مرور کنیم.

  1. اگر حوالی ظهر به بازار تهران رفته باشید، بعد از گذر از دالان حاج رحیم خان به سمت سبزه‌میدان، شاید صف بلندی که به اولین کوچه در ضلع جنوبی خیابان پانزده خرداد منتهی می‌شود نظر شما را به خود جلب کرده باشد. صف مورد نظر صف مشتریان رستوران مسلم است که حاضرند در انتظار بمانند و از راهروی تنگ و بلند این رستوران عبور کنند، اما به رستورانی که مقابل رستوران مسلم قرار دارد قدم نگذارند. آیا تفاوت کیفیت غذای این دو رستوران که هر دو از یک منبع مواد اولیه خود را تهیه می‌کنند و با دستگاه‌هایی مشابه هم به طبخ غذا می‌پردازند خیلی زیاد است؟ آیا مهارت آشپزهایشان آن‌چنان تفاوت دارد که این صف بلند را ایجاد کرده است؟ مطمئناً تجربه مدیریت رستوران مسلم، بر خدمت‌رسانی بهتر این رستوران به مشتریان خود تأثیرگذار است اما این تجربه مدیریت نمی‌تواند چنین صفی از مشتریان را ایجاد کند. مطمئناً آنچه این تفاوت را ایجاد کرده است، روانشناسی اجتماعی می‌تواند توضیح دهد.
  2. در حدود یک دهه است که تلویزیون‌های با فنّاوری ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی به خانه‌های ما پا گذاشته‌اند. شاید شما هم در اطراف خود شاهد افرادی بوده‌اید که تلویزیون قدیمی خود را که به‌خوبی کار می‌کرد در انباری گذاشته و یک دستگاه تلویزیون جدید خریده است. مطمئناً عقل اقتصادی انسان هیچ‌گاه حاضر به انجام این عمل که دستگاهی را که به‌خوبی کار می‌کند و هنوز خراب نشده است، کنار بگذارد و برای خرید یک دستگاه دیگر هزینه کند، نیست. سؤال اینجاست که آیا نیرویی قدرتمندتر از عقل انسان وجود دارد که می‌تواند هادی راه او باشد؟ به نظر من بله و اسم آن، نیروی جامعه است که توسط علم روانشناسی اجتماعی تحلیل می‌شود.
  3. حدود ده سال پیش، قوی‌ترین سیستم فروش موجود در ایران به دنیا آمد. سیستمی که روزبه‌روز به قدرت خود می‌افزود و هوشمندتر می‌شد و در اواخر دهه هشتاد به بلوغ کامل رسید. این سیستم، محصولی را که هرگز دیده نشد، به هزاران نفر در سراسر ایران فروخت. شاید شما هم به جلسات معرفی محصول شرکت‌های هرمی (و در رأس آن گلد کوئست) رفته‌اید و بعد از صحبت با فروشندگان آن‌ها و گذران چند روز با آن‌ها به خرید محصولاتشان ترغیب شده‌اید. مشاهده دوستان و اعضای خانواده‌تان که در این مجموعه کار می‌کردند و روز و شب خود را با آن سپری می‌کردند به شما دلگرمی برای عضویت می‌داد (با آنکه می‌دانستید این سیستم یک تجارت غلط است) آیا وعده فردای بهتر شما را متمایل به ورود به این تجارت می‌کرد؟ (با آنکه وعده فردای بهتری، در ذات تمامی سیستم‌های تجاری است) واقعاً چه رازی در پی تمایل به خرید محصولی که تمامی رسانه‌ها می‌گفتند نخرید، وجود داشت؟ رازی که شاید روانشناسی اجتماعی بتواند آن را فاش کند.

 تصمیم به خرید از متغیرهای مختلفی تأثیر می‌پذیرد، مثلاً ممکن است ما قیمت، کیفیت، سابقه و خیلی موارد دیگر را برای تصمیم‌گیری در مورد خرید یک محصول مورد بررسی قرار دهیم اما پیروی از خرد جمعی در بیشتر مواقع تأثیرگذارترین متغیر مستقل بر متغیر وابسته خرید بوده است. شاید با مشاهده صف رستوران مسلم با خود فکر می‌کنیم که این رستوران از باقی رستوران‌های رقیبش در منطقه غذای باکیفیت‌تری می‌پزد، پس چه‌بهتر از اینجا خدمات خود را دریافت کنیم؛ اما بررسی دقیق و علمی، کیفیت چند محصول تنها از طریق مقایسه دوبه‌دوی آزمایشگاهی آن‌ها در همه مشخصه‌ها به وجود می‌آید نه تنها با مشاهده صف مشتریان؛ اما ازآنجاکه ما در این دنیای شلوغ، وقت کافی برای انجام این مقایسه نداریم با خود می‌گوییم «با توجه به انتخاب دیگر مردم، من هم از انتخاب آن‌ها پیروی می‌کنم»؛ و این پیروی همان دروازه ورودی است که تبلیغاتچی‌های خبره به‌خوبی از آن استفاده می‌کنند.

بیایید خرید تلویزیون‌های ال‌سی‌دی را بررسی کنیم. سبک زندگی اطرافیان ما در حال تغییر هست و مردم اقدام به خرید کالاهایی با فنّاوری بهبودیافته همچون تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و یا کابینت‌های ام‌دی‌اف می‌کنند. در جذابیت استفاده از کالاهای تازه هیچ شکی نیست اما در اینکه محصولی را که به‌خوبی کار می‌کند کنار بگذاریم و با صرف هزینه محصول دیگری که همان کار را انجام می‌دهد بخریم، شک به وجود عقل سالم وجود دارد. بازاریاب‌ها به‌خوبی می‌دانند که برای فروش محصولات تبلیغات تنها راه‌گشا نیستند، در اصل تبلیغات تنها کار انتقال پیام را انجام می‌دهند. مشکل‌ترین مرحله کار بازاریابان فروش محصولات جدیدشان به مشتریان اولیه است. کافی است محصولات به مشتریان اولیه فروخته شود، ادامه فروش همانند گلوله برفی می‌ماند که از بالای تپه‌ای به پایین قل می‌خورد و بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. مردم با مشاهده رفتار دیگران رفتار را الگوی خود قرار می‌دهند. کافی است رفتار خاص توسط عده بزرگ‌تری و یا افراد موجه‌تری انجام شود تا سرعت فراگیریان بیشتر شود. این همان رازی است که علم روانشناسی اجتماعی به دنبال کشف آن است. روشی که از طرق آن شرکت‌هایی مثل سامسونگ و ال جی توانستند به‌صورت میلیونی دستگاه‌های صوتی و تصویری مردمی را که هیچ نیازی به تغییر نداشتند تغییر دهند.

تحت تأثیر جامعه قرار گرفتن تنها با الگوبرداری از رفتار آن‌ها صورت نمی‌پذیرد، روش‌های مختلفی دارد که علم روانشناسی اجتماعی در پی تحلیل آن‌ها است؛ مثلاً شاید شما هیچ نیازی به خرید یک پیراهن نداشته باشید اما با مشاهده تخفیف پنجاه‌درصد بر روی آن، بی درنگ آن پیراهن را برای خود بخرید و یا شاید زمانی که فردی را سوار بر یک خودروی گران می‌بینید، ناخودآگاه آن فرد را خوش‌تیپ‌تر از دیگر افراد پیرامون خود ارزیابی کنید.

شاید بهترین تعریف از جایگاه روانشناسی اجتماعی در بازاریابی این باشد که بگوییم علمی است که به ما تأثیرگذاری بر انسان‌ها از طریق خودشان را شرح می‌دهد.

 

با این مقدمه شاید دور از ذهن ناشد که با توجه به بدبینی مردم نسبت به شرکت های بیمه چطور می شود بازاریابی آهن روبایی را ایجاد کرد؟

آیا می شود مردم را در صف های طولانی برای خرید بیمه دید؟

ادامه دارد...


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم آبان 1394 توسط مهدی شاهرودی

در این کتاب در 9 فصل و در 164 صفحه به مفهوم تقلب (کلاهبردار)، تخلف و مفاهیم مرتبط با آن، تقلب و تخلف از نگاه قانون، تاثیرات تقلب و تخلف و عوامل موثر بر آن، مروری بر مفاهیم و قوانین بیمه ای مرتبط با تقلب و تخلف، بررسی وضعیت تخلفات و تقلبات در بیمه، نشانگرهای رخداد کلاهبرداری های بیمه ای، مصادیق تخلف و تقلب در بیمه به تفکیک رشته های بیمه ای، وظایف و نقش نهادهای مختلف در پیشگیری از تخلف و تقلب و ازارهای پیشگیری و کشف تقلب و تخلف در حوزه فناوری اطلاعات پرداخته شده است.


مولفین در پیشگفتار کتاب آورده اند: «رواج کلاهبرداری بیمه ای، بخصوص در بخش اموال، هر ساله زیان های بسیاری را متوجه شرکت های بیمه ای می کند. اگرچه تحقیق جامعی در خصوص حجم و میزان کلاهبرداری در صنعت بیمه ایران انجام نشده است اما آمارهای غیر رسمی از پرداخت سالانه چندین هزار میلیارد تومان خسارت غیرواقعی به متقلبان کلاهبرداران بیمه ای حکایت می کند. متاسفانه علی رغم بروز روش های جدید کلاهبرداری، بسیاری از شرکت های بیمه ای نتوانسته اند اقدامی عملی در راستای پیشگیری و کشف این نوع کلاهبرداری ها انجام دهند. به طور کلی، کلاهبرداری های بیمه ای را می توان در طیف وسیعی، که از زیاد جلوه دادن خسارت واقعی آغاز می شود و تا حد ادعای خسارتی کاملا ساختگی و دورغین پیش می رود، طبقه بندی کرد.»


همچنین بیان شده است که «برخی از مطالب کتاب بر اساس تجارب چندین ساله مولفین در حوزه کشف تخلفات و تقلبات بیمه ای نگاشته شده است که با توجه به عملیاتی بودن مباحث ارائه شده، در صورت به کارگیری، می تواند زمینه ساز اقدامات عملی و راهگشا برای مقابله با تخلف و تقلب در صنعت بیمه باشد.»


لازم به ذکر است که این کتاب توسط نظرعلی صلاحی نژاد معاون اداری مالی شرکت بیمه ملت و بهروز آرمان مهر کارشناس معاونت اداری مالی بیمه ملت در 550 نسخه توسط انتشارات ترمه در سال 1394 به چاپ رسیده است.

منبع:aiin.ir


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم آبان 1394 توسط مهدی شاهرودی

در صورت عدم مشاهده ویدیو بر رو تیتر این مطلب کلیک کنید.

 


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و پنجم مهر 1394 توسط مهدی شاهرودی

انتشار کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه

( نمایندگان حقیقی بیمه عمومی و فروش بیمه های عمر)

کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه ( نمایندگان حقیقی بیمه – عمومی و فروش بیمه های عمر) تألیف فرامرز روحانی به همت مؤسسه پیشتازان علم و فناوری پاسارگاد توسط چاپ و نشر آرویج ایرانیان به چاپ رسید.

مؤلف در پیشگفتار کتاب آورده است : در سال ۱۳۹۰ با اطلاعات و مقررات مربوط به حسابداری نمایندگان بیمه ،  کتابی تحت عنوان « حسابداری نمایندگان و کارگزاران بیمه» گردآوری و تدوین شد که اولین کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه محسوب می شود. با تغییرات به عمل آمده در مقررات مربوط به حسابداری نمایندگی های بیمه و اجماع نظر در موضوع مشمولیت نمایندگان حقیقی بیمه در زمره مشاغل بند (الف)  قانون مالیات های مستقیم، سبب شد تا با بازنگری کلی نسبت به تدوین و چاپ کتاب حاضر اقدام شود.

نمایندگان حقیقی بیمه شامل نمایندگی های عمومی و نمایندگی های فروش بیمه های عمر برای انجام تکالیف تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور در بخش های مالیات تکلیفی ، مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده ، ثبت دفاتر قانونی (روزنامه و کل)، تنظیم صورت های مالی ، معاملات فصلی و ... می توانند جهت اطلاع از این مقررات به کتاب حاضر رجوع نمایند.

این کتاب در پنج فصل با عناوین معرفی بیمه و بیمه گری در ایران – نمایندگان بیمه – حسابداری نمایندگی های بیمه – تکالیف و وظایف نمایندگان حقیقی بیمه در قبال سازمان امور مالیاتی کشور و ضمایم تدوین  و در ۰۰۰ر۲ نسخه (چاپ اول) با قیمت ۰۰۰ر۱۲ تومان منتشر شده است.

منبع:pasargadinsurance.ir


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه بیست و سوم مهر 1394 توسط مهدی شاهرودی

برای عضویت در میزگرد بیمه کافیست بر روی لینک زیر کلیک نمایید

https://telegram.me/joinchat/Boy__QGznP7kzHJi1cCPPg

 

 

کانال جزیره بیمه افتتاح شد

از این کانال می نوانید مطالب و آموزش های ما را مشاهده نمایید.کافیست بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://telegram.me/postche

 

نکته: تالار بیمه و کانال رسمی ما از طریق نرم افزار تلگرام قابل مشاهده می باشد.


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه بیست و سوم مهر 1394 توسط مهدی شاهرودی

نوشته شده در تاريخ دوشنبه سیزدهم مهر 1394 توسط مهدی شاهرودی

-        اطلاعات نماینده بیمه باید به روز باشد ودر زمینه های مختلف روز اطلاعات کافی داشته باشد .

-        سرعت ، دقت و ادب شعار من است .

-        مهمترین و اساسی ترین کار در فروش بیمه عمر ویزیت است .

-        من قبل از مراجعه ، رزومه افراد را در می آورم .

-        دنبال مشتری که با او آشنا نیستید نروید ، قبل از مراجعه با آنها آشنا شوید و از معرف استفاده کنید 

-        با بیمه گذاران رفت و آمد خانوادگی ندارم و لزومی هم نمی بینم .

-        ایرانی لقمه جویده و آماده می خواهد بنابراین بیمه گذاران را به حال خود رها نکنید و شرایط را برایشان تسهیل کنید .


نوشته شده در تاريخ شنبه چهاردهم شهریور 1394 توسط مهدی شاهرودی


نوشته شده در تاريخ سه شنبه دهم شهریور 1394 توسط مهدی شاهرودی

سوال بسیاری از نمایندگان بیمه  در خصوص استخدام و یا ادامه همکاری با مدیریت فروش خود، تقریبا یکسان است : مدیر فروش باید چه خصوصیات اخلاقی و عملکردی داشته باشد ؟

تاکنون با مدیران فروش بسیاری از شرکت‌های بیمه به‌صورت مستقیم همکاری داشته‌ام و این تجربه موجب شده است که بتوانم مدیران فروش انواع متفاوت دسته‌بندی نمایم.

در ادامه به 10 نوع متفاوت از مدیران فروش بیمه اشاره و خصوصیات آنان را تشریح خواهم نمود.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه دهم شهریور 1394 توسط مهدی شاهرودی

به سلامتی تمام نمایندگان بیمه

می دونید یک مدتی هست می خوام این مسائل و مشکلات کار نمایندگی بیمه را بنویسم ببینم فقط من از آن رنج می برم یا درد مشترک هست ؟!

موارد زیر رو خواهشمندم کسی از جمله روسای محترم شعبه و مجتمع ها ، امور نمایندگان ، کارکنان شریف شعبه ها و مجتمع ها به خودش نگیره و به هیچ وجه طعنه تلقی نمی شه و به هیچ دری نگفته شده تا دیواری به خودش بگیره . پس بخوانید و لذت ببرید!

این رو می نویسم شاید خستگی از تن همه نمایندگان جان برکف! به در رود

به سلامتی نماینده بیمه ای که بحران مالی و تعلیق و ضریب خسارت رفیق فابریکشاند!

به سلامتی نماینده بیمه ای که از هرگونه بیمه درمانی با مشارکت شرکت بیمه اش محروم است .

به سلامتی نماینده ای که پس از 20 سال کار کردن نه حق مسکن دارد نه وام مسکن دارد نه حق ماموریت دارد نه حق مرخصی دارد.

به سلامتی نماینده بیمه ی بدبختی که وقتی به شرکتش سود می رساند شرکت بیمه  اش تحویلش نمی گیرد  ولی زمان ضرر (حادثه بیمه گذارانش  و افزایش ضریب خسارت ) به تعطیلی و تعلیق و فسخ قرار داد تهدید می شود

به سلامتی نماینده ای  که دولتمردان کشورش تنها راه مقابله با غول بیکاری  را  دادن نمایندگی به ملت غیور می دانند بدون در نظر گرفتن به سهم و حجم و بعد بازار بیمه و یا در معرض خطر قرار گرفتن منافع نمایندگان بیمه  !  (در یک خیابان پانصد متری  28 دفتر بیمه از انواع مختلف شرکتها کنار هم قرار بگیرند و کار هم را بزنند و کار کنند!)!

به سلامتی نماینده ای که ناگهان شهرداری پس از ده سال طلب مالیات تابلو کند.

 

به سلامتی نماینده ای  که  نه حق بازنشستگی دارد نه جایی مثل یک مسافرخانه  که اگر  پس چند سال هوس  مسافرت به مشهد به سرش زد خانواده اش رو ببره اونجا و بگه برای بیمه اس ها !و نماینده به خانواده اش پز دهد!

به سلامتی نماینده  ای  که با سیاست اشتباه دولتمردان ، هزینه اش 15 برابر نسبت به  شش ماه قبلش شده  اما درآمدش هیچگونه ای تغییر نمی کند! و چه بسا کمتر هم شده با این همه دفتر بیمه .

به سلامتی نماینده ای  که  بیمه یک کارخانه همیشه افتخار و امیدش بود! اما زمان  تمدید ،رئیس کارخانه گفت دادم به دخترم ! آخه دخترم تازه نماینده شده بیچاره از بیکاری خونه نشین شده بود !

به سلامتی نماینده ای که 300 فقره بیمه نامه ثالث تخفیف دار رو صادر کرد ولی 5 تاش دچار حادثه شدند آن هم فقط یکی ! که سه تا دیه ببار آورد و نماینده رو با تهدید و تحقیر  امور نمایندگان مواجه کرد!

به سلامتی نماینده ای که هر ماه پس از خرج کردن کارمزدش باز هم کسری دارد و نگران آینده شه!

به سلامتی نماینده ای که برای گرفتن و حفظ پرتفوی 99/9% کارمزدش رو بخشید یا شیرینی داد یا زیر میزی داد !بالاخره 99/9% رو داد

به سلامتی نماینده ای که شب تابلوش رو خاموش می کنه تا پول برق اونو با خاک هموار نکنه!

به سلامتی نماینده ای که در منشور اخلاقی شرکتش جزو خانواده بزرگ شرکت است  اما درمنشور واقعیت مثل کزت باهاش رفتار می شه !

به سلامتی نماینده بیمه ای که بخاطر کسری هزینه و درآمدکم و  اوضاع بد بازار و اقتصاد کشورش،  فیش ها رو نتونست به موقع واریز کنه و امور نمایندگان بهش لقب دزد داد، اما همون نماینده پیشنهاد میلیونی را برای صدور بدنه خسارتی رد کرد!  

به سلامتی نماینده ای که همیشه ازش نظر خواهی می کنن اما هرگز ترتیب اثر نمی دن!

به سلامتی نماینده ای که رئیس شعبه اش کارش رو داد به نماینده دیگه !

به سلامتی نماینده ای که وقتی رئیس شعبه اش دید نماینده دیگه داره کارش رو می دزده هیچ دفاعی نکرد!

به سلامتی نماینده ای که وقتی در اوضاع خوب مالی باشه همه دوستش دارند اما اگر به بحران بخوره  امور مالی اش فورا برای گزارش دادن به بالا جان فشانی می کنه!

به سلامتی نماینده ای بیمه ای  که در اصل نماینده نیست  بلکه  کاپیتان کشتی شکسته ای در اقیانوسه !

به سلامتی نماینده ای که سه ماه زحمت کشید برای کار بزرگ و ممکن بود با کارمزدش اسپورتیج بخرد اما نرخ وحشتناک و متحیر العقول شرکت اونو نابود کرد!

این ها هم ارسال شده  توسط دوست عزیز سید میلاد :

به سلامتی نماینده ای که روی هر بیمه ثالث 10 تومن داره و 8 تومنش پول جلد مدارک و برق و منشی و ....
به سلامتی نماینده ای که باید التماس شعبه کنه تا 10 تا بروشور بگیره برای تبلیغ
به سلامتی نماینده ای که اگه یه روز فیش رو نریزه 10 روز مالیش بسته میشه....
به سلامتی نماینده ای که آیندش معلوم نیست......


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هشتم مرداد 1394 توسط مهدی شاهرودی